شب یلدا با عمو نوروز

 

نمی‎دانید چقدر منتظرم تا یلدا از راه برسد! باید حسابی آماده شوم؛ چرا که یلدای امسال تفاوتی اساسی با سال‎های قبل دارد و آن حضور شما در جمع ماست. پس اگر دوست دارید پای سفره یلدا گوش به داستان‌های من بسپارید، آماده سفر به شهر گلپایگان شوید.

صبح پنج‌شنبه ۲۹ آذر با همسفرانم از تهران به سمت گلپایگان حرکت می‌کنیم و ابتدا به دیدن «غار نخجیر» مابین شهر دلیجان و نراق می‌رویم. ناهار را در محلات می‌خوریم و به «دهکده گل» این شهر نیز سری خواهیم زد؛ سپس رهسپار گلپایگان می‌شویم تا یلدا را دور هم جشن بگیریم؛ جشنی که سرآغازی است برای سفرهای بسیاری که با هم خواهیم رفت! بساط موسیقی و بازی به راه است.

حافظ می‎خوانیم و در یکی از زیباترین شب‌های سال در اقامتگاه «قلعه تاریخی گوگد»، چشم‎انتظار طلوع نور و روشنایی می‎مانیم. ورزش صبحگاهی از عادت‌های همیشگی من است و پیشنهاد می‌کنم شما هم در ورزش صبحگاهی همراه من باشید تا روزی شاد و پر انرژی را شروع کنیم. بعد از صرف صبحانه، وقت دیدن «مناره و بازار گلپایگان» است. سپس سری هم به مسجد جامع این شهر می‌زنیم. حسن‎ختام سفرمان هم تجربه طعم کباب مخصوص گلپایگان خواهد بود. مطمئن هستم که هنگام بازگشت، دوربین‎هایتان پر از لحظه‎های ثبت‌شده زیبایی است که همراه با عمو نوروز از یلدای امسال برای همیشه به یادگار خواهید داشت.